Prasminga JŪR veikla
birželio 26, 2019

Birželio 20 d. Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacijos nariai dalyvavo  Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti skirtame respublikiniame renginyje „Grynas oras – sveikatos šaltinis“, kurioje dalyvauti pakvietė  Pasvalio rajono Saločių  Antano  Poškos pagrindinės mokyklos Jaunųjų ūkininkų ratelio (JŪR) nariai.

Į šventą atvyko ir Biržų rajono Pačiaraukštės mokiniai. Po dalyvių prisistatymų ir svečių sveikinimų Namišių kultūros namų folklorinis ansamblis „Gaspadoria“, kurių nariai yra apylinkių brandūs, tačiau jaunatviški ūkininkai, visus pakvietė į lietuvių liaudies šokių ir  žaidimų edukaciją, kur netrūko gerų emocijų ir energijos. Visi projekto dalyviai, pasistiprinę gardžia koše, išklausė pranešimą „Kur žemės vidurys“ ir išsiruošė  į penkiolikos užduočių stotelių, kurias ruošė visų dalyvaujančių rajonų pedagogės,  labirintą bei dvi kūrybines šeimininkų  paruoštas dirbtuves. Kad labirintuose nepaklystų, kiekviena komanda gavo po teritorijos žemėlapį. Įsitraukus į veiklas, dvi su puse valandos pralėkė nepastebimai. Projektinę dieną vainikavo  apdovanojimai bei  apžvalginė mini kelionė po Saločių miestelį.  Didžiulį įspūdį padarė Antaninių  „Laivų parade“ dalyvavę laivai.

„Nuostabioje Saločių mokyklos aplinkoje mokiniai praleido smagią, įsimintiną, turiningą dieną: išbandė savo jėgas ir įsivertino žinias, įgijo kūrybiškumo įgūdžių, susirado naujų draugų. Šios projektinės dienos patirtinių veiklų įspūdžiai padėjo mokiniams suvokti, kad Lietuvos gamta yra sveikatos ir tautinės tapatybės formavimo šaltinis, suteikiantis galimybių bet kuriame pasaulio kampelyje jaustis visaverčiu piliečiu“, – sako Rita Vaitiekauskienė, Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacijos pirmininkė.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.

Top naujienos

Ar ūkininkui reikia mokytis?

Panašios naujienos
sausio 7, 2020
Edukacinė programa „Žiemos vakarais…“

Rūpintis regionų, kraštų kultūros ir meno šakų savitumo išsaugojimu, puoselėti įvairias liaudies kultūros formas ir prisidėti prie tautinio identiteto valstybėje […]

sausio 7, 2020
Jaunojo ūkininko Tado inovatyvus ūkis

„Visada norėjau sužinoti, kaip yra auginamos uogos ir daržovės, kurias kasdien valgome. Todėl galimybė patiems kontroliuoti auginimo procesą ir užtikrinti […]