38 mln. eurų investicijų profesinio rengimo ateičiai

Kovo 27 d.Kaune, Mokslo saloje vyko projekto „Investicijos į profesinio mokymo infrastruktūrą Vidurio ir Vakarų Lietuvoje“ diskusija, kurioje dalyvavo Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) atstovė Irmina Kudarauskienė. 
Diskusijoje, kurią organizavo Europos socialinio fondo agentūra (ESFA), susitiko Kauno regiono verslo, švietimo ir politikos lyderiai. Joje buvo diskutuojama apie Kauno regiono plėtrą, verslo įmonių poreikius, iššūkius rengiant kvalifikuotus specialistus, mokymo programų aktualumą ir prioritetus.
SVARBŪS FAKTAI:
✅ 38 mln. eurų – tiek investuojama į Vidurio ir Vakarų Lietuvos profesinio mokymo infrastruktūrą (finansavimas skiriamas 36 profesinio mokymo įstaigoms), įgyvendinant projektą „Investicijos į profesinio mokymo infrastruktūrą Vidurio ir Vakarų Lietuvoje“.
✅ Prioritetai – įrangos modernizacija, mokymo bazių atnaujinimas, naujausios technologijos, kurios formuos rinkai reikalingas kompetencijas.
 
Nuotraukoje: Kauno technologijų mokymo centro direktorius Paulius Čepas
Diskusijos dalyviai vieningai pritarė, kad kompetencijos, susijusios su Pramone 4.0, skaitmenizacija, žaliąja transformacija tampa kertinėmis inžinerijos, gamybos ir perdirbimo, statybos ir žemės ūkio srityse. Tai reiškia – verslui reikalingi specialistai, pasirengę dirbti su moderniausia technika, analizuoti duomenis ir kurti tvarius sprendimus.
Investuojant į profesinio mokymo bazes, stiprėja verslo ir švietimo įstaigų bendrystė, atsiveria unikalios galimybės formuoti ateities specialistų kompetencijas ir prisidėti prie regiono plėtros. Pokytį kuria partnerystė – laikas veikti dabar.
„Kauno rajone žemės ūkis yra svarbi ekonomikos šaka, turinti gilias tradicijas ir nuolat modernizuojama. Šiuo metu rajone registruota apie 2 400 ūkių, iš kurių beveik 60% užsiima augalininkyste, 10% – gyvulininkyste, o 30% yra mišrūs ūkiai. Be to, apie 18% ūkininkų sudaro jaunieji ūkininkai. Šiandien, kai siekiama dirbti tvariai, itin didelį dėmesį svarbu skirti tiksliajai žemdirbystei – moderniam ūkininkavimo būdui, leidžiančiam efektyviau naudoti išteklius, didinti derlingumą ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Atsižvelgiant į tai, kad Kauno rajone yra apie 2 400 ūkių ir 69 žemės ūkio įmonės, specialistų, išmanančių tiksliosios žemdirbystės principus, poreikis yra didelis. Be to, Kauno rajone pastebimas ūkių skaičiaus augimas. 2023 m. registruotų ūkių skaičius padidėjo 40 vienetų, palyginti su 2022 m., o jaunųjų ūkininkų skaičius išaugo 17. Ši tendencija rodo, kad rajone daugėja jaunų ir inovatyvių ūkininkų, kurie yra atviri naujovėms ir galėtų būti suinteresuoti tiksliosios žemdirbystės metodų diegimu”, – pažymėjo ŽŪR atstovė Irmina Kudarauskienė.
Skip to content