Apdovanoti šauniausi Ukmergės rajono ūkininkai

Lapkričio 15-ąją Lietuvos žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Algis Baravykas sveikino Ukmergės rajono ūkininkus, susirinkusius kultūros centre į jau ketvirtą kartą organizuojamo konkurso „Metų ūkis 2019“ šventę.

Dėkodamas žemdirbiams už kasdienį darbą ir rūpestį gimtuoju sodžiumi, A. Baravykas  apdovanojo Šešuolių seniūnijos ūkininką Algį Macijauską, Siesikų seniūnijos ūkininką Antaną Blažinską,  Šešuolių seniūnijos ūkininką Ramūną Grybauską ir Želvos seniūnijos žemės ūkio specialistę Valduonę Drobužienę.

Šiais metais nominacijos „Ekologinis gyvulininkystės ūkis“ laimėtojais tapo Veprių sen., Sietynų kaime ūkininkaujantys Renata ir Arūnas Aleksandravičiai.

R. ir  A. Aleksandravičiai ūkininkauja jau 10 metų. Jų ūkis yra kooperatyvo „EKO tikslas“ narys. Ūkis gamina ekologinį pieną, ūkininkai skiria didelį dėmesį gyvulių laikymo sąlygoms užtikrinti ir ligų profilaktikai. Aleksandravičių ūkis kooperatyve „EKO tikslas“ pagal pieno kokybės rodiklius užima antrąją vietą. Ūkyje auginami 61 galvijas, iš kurių 36 karvės. Ūkyje dirba 2 samdomi darbuotojai, tačiau pagrindinius darbus atlieka patys ūkininkai bei moko dirbti savo mažąsias atžalas. Aleksandravičiai dirba 180 ha žemės, jų didesnį plotą užima pievos, kitą dalį pasėliai. Renata ir Arūnas turi visą būtiną techniką ūkio darbams, todėl kai tik gali, mielai gelbsti ir kaimynams.

Nominaciją „Metų augalininkystės ūkis“ iškovojo Žemaitkiemio sen., Valų kaime ūkininkaujantys  Žydruolė ir Antanas Voveriai.

A.Voveris ūkį įkūrė prieš 15 metų, pradėdamas ūkininkauti kaip jaunas ūkininkas, perimdamas jį iš savo tėčio. Šiuo metu180 ha žemės plote Antanas su šeima augina kviečius, miežius, rapsus, žirnius bei kitus augalus. Voverių ūkyje diegiama moderni ūkio technika. Ūkis labai išpuoselėtas. Kiekviename žemės ir sodybos kampelyje spindi nepriekaištinga tvarka. Voverių šeima yra draugiška, visuomeniška, artima kaimo gyvenimui.

Nominacija „Metų šeimos ūkis“ atiteko Pabaisko miestelyje ūkininkaujančiai Stringių šeimai. Šeimos ūkis – populiariausias Europos Sąjungos valstybėse veikiantis ūkininkavimo modelis. Vienas iš tokių ūkių – Pabaisko miestelyje, Ukmergės rajone gyvenančios Stringių šeimos ūkis. Apsilankius ūkyje, akį patraukia technikos gausa. Dešimt traktorių, keli kombainai, naujutėlaitė sėjamoji bei kita įranga kuria modernaus, prižiūrėto, produktyvaus ūkio įspūdį.

Ūkininkai džiaugiasi, kad atsinaujinti techniką ir sėkmingai susitvarkyti ūkį padėjo parama, gauta pagal ES finansuojamą Lietuvos kaimo plėtros programą. Pasak Stringių, tai vienas geriausių, su verslu susijusių, įgyvendintų sprendimų. Per 10 metų ūkininkai pateikė net 7 sėkmingus projektus paramai gauti, tačiau pripažįsta besigailintys, kad nepradėjo to daryti anksčiau. Šiais metais modernios technikos gretas papildė dar vienas traktorius bei sėjamoji. Dirbant su nauja įranga Stringių gyvenimo kokybė stipriai pagerėjo. Šeima dirba vieningai. Ūkininkai žemę dirbti pradėjo iširus kolūkių sistemai, tuo užsiima jau daugiau nei ketvirtį amžiaus. Iš pradžių dirbo tik apie 20 ha žemės ploto. Vaikams paaugus, dirbamos žemės plotą ėmė po truputį plėsti. Laikui bėgant, atžalos įsitraukė į tėvų veiklą ir nuo jos nė vienas taip ir nenutolo – šiuo metu Algimantas, Rima bei du sūnūs su žmonomis ūkininkauja drauge. Šiuo metu Stringiai dirba apie 900 ha žemės plotą. Apie 60 ha užima pievos, visa likusi dalis yra dirbama žemė, kurioje auga kviečiai, miežiai, žirniai, rapsai bei kiti augalai. Be to, Strigių šeima yra pastovūs renginių rėmėjai, ralio dalyviai.

Nominaciją „Metų jaunasis ūkininkas“ iškovojo Taujėnų seniūnijoje Namikių kaime ūkininkaujantis darbštus, nuoširdus ir ryžtingas devyniolikmetis Gintas Pavilonis.

Jis ūkininkauti pradėjo nuo penkerių metų, nes 2 ha sklypą jam padovanojo senelis. Gintui labai patinka žemės ūkio darbai, technika. Šiuo metu Gintas dar mokosi mechaniko specialybės Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Papildomai dirba pas ūkininkus, kad galėtų savo lėšomis plėsti ūkį. Šiuo metu Gintas augina braškes ir avietes. Savo jėgomis įrengė braškių laistymo sistemą. 30 arų braškių plote išaugino apie 6000 daigų, kurie bus skirti braškyno plėtrai bei pardavimui.

Nominacija „Modernus ir pažangus pieno gamybos ūkis“ atiteko Vaivadiškių kaime ūkininkaujančiam Sigitui Razvadauskui, kuris su šeima nuosekliai dirbdami, racionaliai skaičiuodami, sukūrė modernų šeimos ūkį.

Pasak Sigito, ūkininkauti pradėjo ne ant plyno lauko – ūkis perimtas iš bendrovės, bet prikelti jį naujam gyvenimui reikėjo laiko. Ūkininkas visada skyrė didelį dėmesį pieno kokybei. Šiandien – tai solidus 224 melžiamų juodmargių ir žalmargių veislių karvių su prieaugliu ūkis. Sigitas valdo apie 300 ha žemės, samdo 8 darbuotojus. Ūkio plėtros laikotarpiu Sigitas Razvadauskas įvairias ES paramos galimybes išnaudojo maksimaliai. Pirmiausia pasinaudojo Kaimo rėmimo fondo, SAPARD, vėliau ir struktūrinių fondų paramomis. Ūkis modernizuotas, jau septintus metus 120 karvių melžia du robotai, likusios karvės melžiamos aikštelėje. Vidutinis primilžis iš karvės – apie 7 tūkst. tonų pieno per metus. Pernai išplėstos gamybinės patalpos – pastatytas priestatas. Ūkininkas planuoja didinti bandą iki 270 karvių.

Nominacija „Žemdirbys – seniūnijos pagalbininkas“ apdovanotas Vidiškių seniūnijoje, Rečionių kaime ūkininkaujantis Algirdas Tamulis.

Tai – vienas stambiausių rajono ūkininkų. Algirdas drauge su šeimos nariais dirba apie 1000 ha žemės. Sėja kviečius, rapsus, žirnius, pupas. Ūkininkauti pradėjo 1992 metais. Stambaus ūkio šeimininkas nuolatiniam darbui samdo 6 darbuotojus, dar tiek pat pagalbininkų prireikia vasarą. Algirdas mielai įdarbina ir po keletą šalies žemės ūkio mokyklų moksleivių.

Ūkininkas papildomai užsiima biokuro gamyba. Ūkyje šiais metais pastatytas naujas, didelis angaras technikai. Algirdas Tamulis darbštus, tvarkingas, atsakingas, visuomeniškas, neapsiriboja vien tik darbu, jis mėgsta keliauti, žaisti futbolą. Vidiškių seniūnijos seniūno teigimu, Algirdas padeda spęsti daugelį seniūnijos problemų kaip tikras gaisrų gesintojas – kur bėda, ten ir Algirdo pagalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Skip to content