Bendradarbiavimas atveria naujas galimybes

Žemės ūkio rūmų atstovai rugsėjo 27 d. VU „Saulėtekio slėnyje” dalyvavo konferencijoje „Žiedinės ekonomikos potencialas Lietuvoje, įgyvendinant sumanios specializacijos strategiją“.

Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvos verslą ir mokslą, veikiantį maisto, žemės ūkio, atsinaujinančios energetikos bei panašiose srityse ir taikantį žiedinės ekonomikos principus, kartu spręsti kylančias problemas, kuriant, vystant ar plėtojant prekes/paslaugas/procesus.

Konferencijos dalyvius sveikino Ūkio viceministras Marius Skarupskas. Ekonomistė Rūta Vainienė skaitė pranešimą „Žiedinė ekonomika: mados šauksmas ar ekonomikos poreikis?“

UAB „Ustukių malūnas“ pardavimų vadovas Kipras Uždavinys dalinosi patirtimi ir pristatė pranešimą „Kaip atliekos gali virsti pelnu“.

Aušra Šmitienė, Aplinkos projektų valdymo agentūros projekto grupės vadovė pristatė LIFE programos finansavimas aplinkos ir išteklių efektyvumo pilotiniams bei demonstraciniams projektams.

Žiedinės ekonomikos iniciatyvų įgyvendinimo galimybės ES kontekste: H2020, Eurostar ir kt. pristatė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros .projektų koordinatorė Daiva Keršienė.

Su MTEPI finansavimo instrumentais, skatinančiais žiedinės ekonomikos projektų įgyvendinimą Lietuvoje supažindino VšĮ Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Artūras Jakubavičius.

Po konferencijos vyko kontaktų užmezgimo renginys pagal atskirus sektorius.

Konferencija – tai vienas iš šių metų rugsėjo 26 d.– spalio 1 d. pirmą kartą Lietuvoje rengiamos „Inovacijų savaitė 2016“ renginių. Tai Ūkio ministerijos kartu su partneriais organizuojamas renginių ciklas inovacijų tema. Per šešias dienas įvyks daugiau kaip 50 nemokamų renginių Vilniuje ir Kaune skirtų profesionalams – verslininkams, tyrėjams – taip pat visuomenei – pradedantiesiems verslininkams, studentams, senjorams, žmonėms besidomintiems inovacijomis ir jų praktiniu taikymu.

Renginiai vyksta įvairiose Vilniaus ir Kauno vietose. Šios savaitės metu duris visuomenei atvers inovatyvios įmonės, bus organizuojami pažintiniai turai, renginiai mokslo ir technologijų parkuose, atviros prieigos centruose, laboratorijose, kūrybinėse dirbtuvėse, vyks seminarai, atviros paskaitos, kontaktų mugės, diskusijos su sėkmingais verslininkais, inovacijų ir technologijų paroda, verslo ir mokslo piknikas.

Prie „Inovacijų savaitės“ jungiasi sėkmingi verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai.

„Inovacijų savaitė 2016“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su partneriais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių ir technologijų parku, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, Fizikų instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, o taip pat su mokslo ir studijų institucijomis: VU, VGTU, KTU, LSMU, LEI ir VDU.

Visus inovacijų savaitės renginius galite rasti: www.inovacijusavaite.lt