Dėmesio! Nuotolinis renginys „Paramos galimybės siekiant užtikrinti biosaugą gyvulininkystės ūkiuose“

Balandžio 22 d. (antradienį)  11:30 val. kviečiame į nuotolinį renginį/konsultaciją „Paramos galimybės siekiant užtikrinti biosaugą gyvulininkystės ūkiuose“.

Nuo  gegužės 2 d. iki birželio  30 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra priima paraiškas gauti paramą ūkinių gyvūnų užkrečiamųjų ligų ir su jomis susijusių pasekmių prevencijai.

Renginio metu lektorius veterinarijos gydytojas Šarūnas Badaras apžvelgs priemonę ir informuos į ką ūkininkai turi atkreipti dėmesį siekdami gauti paramą.

Nuotraukoje: Veterinarijos gydytojas Šarūnas Badaras

Intervencinės priemonės tikslas – taikant prevencines priemones, išlaikyti gyvulininkystės ūkių perspektyvumą ir konkurencingumą, o pasireiškus nepalankiems reiškiniams ar įvykus gyvūnų ligų protrūkiams, sudaryti palankesnes sąlygas ūkininkams išsaugoti žemės ūkio gamybos potencialą.
Remiama veikla, kuria siekiama sumažinti pavojingų ūkinių gyvūnų užkrečiamųjų ligų grėsmes ir su jomis susijusias pasekmes. Remiamos investicijos į  prevencinę veiklą gyvulininkystės ūkiuose, kurios numatytos biologinio saugumo priemonių taikymo ir tam reikalingų investicijų plane dėl biologinio saugumo priemonių ūkinių gyvūnų laikymo vietose.
Paramos gali kreiptis ne jaunesni kaip 18 metų ūkinių gyvūnų laikytojai:
  • ūkininkai, fiziniai asmenys, kurie užsiima žemės ūkio veikla ir (arba) valdoje (-ose) pagamintų ir (arba) užaugintų žemės ūkio produktų apdorojimu ir (arba) perdirbimu ir pateikimu rinkai;
  • juridiniai asmenys, kurie užsiima žemės ūkio veikla ir (arba) valdoje (-ose) pagamintų ir (arba) užaugintų žemės ūkio produktų apdorojimu ir (arba) perdirbimu ir pateikimu rinkai.
Paramos dydis ir intensyvumas
Paramos intensyvumas negali viršyti 80 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (išskyrus atvejus, kai pareiškėjas prašo ar sutinka dėl mažesnio paramos intensyvumo taikymo, kuris   negali būti mažesnis kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų vertės).
Ūkiams, kurie laiko iki 20 sąlyginių gyvulių (SG) (įskaitytinai), didžiausia galima paramos suma projektui negali viršyti 4 000 Eur, o ūkiams, kurie laiko 21 ir daugiau SG, didžiausia galima paramos suma projektui skiriama atsižvelgiant į ūkyje laikomų gyvulių skaičių, vienam SG skiriant 200 Eur, ir negali viršyti 100 000 Eur arba 300 000 Eur priemonės įgyvendinimo taisyklių 23 punkte nurodytu atveju.

Renginį moderuos Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) prezidentė dr. Vilma Zigmantaitė.

Maloniai kviečiame jungtis ir dalyvauti   PRISIJUNGIMO NUORODA

 

Daugiau informacijos ir kontaktai pasiteiravimui: Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Lina Meilutė – Datkūnienė, tel. +370 616 03 936, el. p. l.datkuniene@zur.lt

Siekiant, kad nuotolinis renginys vyktų sklandžiai ir visi dalyviai bei svečiai vieni kitus gerai girdėtų, kviečiame laikytis šių taisyklių:

  1. Esant galimybei, į renginį prisijunkite šiek tiek anksčiau, dar prieš jam prasidedant;
  2. Visų mikrofonai, išskyrus kalbančiojo ir pirmininkaujančio, turi būti išjungti (taip, kaip per įprastą posėdį);
  3. Norintys pasisakyti, turi paspausti „rankos“ ženkliuko. Taip bus registruojami norintys pasisakyti ir jiems bus suteiktas žodis;
  4. Jei ryšys imtų strigti, rekomenduojame išjungti savo vaizdo transliaciją.
Skip to content