Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė dalyvauja LR Žemės ūkio rūmų organizuojamame projekte-konkurse „Augink ir tu“.
Priešmokyklinio amžiaus grupių ugdytiniai edukacinio renginio metu keliavo sunkiu „Lino mūkos“ keliu.
Linas – didžiulę pagarbą pelnęs lietuvių kultūroje augalas. Linas ne tik rengia žmones, puošia namus, gydo, bet turi išskirtinių galių. Ir nors lietuvių protėviai linus pluoštui sėjo jau gilioje senovėje, tačiau šiandien apie šį augalą žinome mažai. Šiandien retas vaikas yra matęs, kaip močiutės verpia ar audžia, dažo linus. Linas – vienintelis augalas, kuris patiria daugiausiai kančių, kol užauga ir kol jį apdoroja.
Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ auklėtiniai žiūrėjo edukacinį filmuką „Lino mūka“, kur susipažino su linų svarba Lietuvių tautos gyvenime, auginimo ir apdirbimo papročiais, įrankiais, o vėliau ir patys išbandė kai kuriuos darbus.
Po edukacinės programos vaikai dainavo dainas apie liną, minė mįsles, sekė pasakas. Buvo prisimintos linininkystės tradicijas, gyvavusios senojoje Lietuvoje, kai nei viena kaimo šeima negalėjo įsivaizduoti kasdienio gyvenimo be pluoštinių augalų: linų ir kanapių. Linai buvo naudojami drabužiams. Linas – ilgalaikė ir patvari natūrali medžiaga. Jis tvirtas, elegantiškas ir naudingas žmogaus odai, bei leidžia odai kvėpuoti. Karštomis dienomis jis vėsina, o šaltomis – maloniai šildo. Lino pluoštas gali sugerti 20% savo svorio ir nebūti šlapias. Kad pluoštiniai augalai senosios lietuvių šeimos gyvenime vaidino svarbų vaidmenį, tai rodo ir lietuvių liaudies dainos, skirtos apdainuoti linų grožį ar kanapinių virvių pynimo darbus.