Europos Liaudies Partijos frakcija Europos Parlamente pasiūlė kelias priemones, galinčias padėti krizės krečiamam ES žemės ūkiui. Padėti žemdirbiams, kurie kenčia nuo vis mažėjančių produkcijos supirkimo kainų (vien pieno kaina Europoje per pastaruosius trejus metus smuko trečdaliu), siūloma peržiūrėti intervencinius mechanizmus ir taip ginti ūkininkų interesus maisto grandinėje.
Pranešime, kurį paskelbė frakcija, Europos Parlamento nariai teigia, jog būtina subalansuoti gamintojų, perdirbėjų ir prekybininkų santykius maisto grandinėje. Siūloma, kad žemdirbių ir prekybininkų sutartys truktų bent 12 mėn., o mokėjimai turėtų būti atlikti per 30 dienų. EP nariai taip pat pabrėžė lankstaus intervencinio mechanizmo poreikį, ypač pieno sektoriuje, teigė, jog esama Sistema yra pernelyg statiška, todėl Komisija turėtų sukurti naują “ad hoc” sistemą, kuri galėtų greitai, be išankstinio pranešimo ir rinkos kainomis iš rinkos pašalinti sviesto ir lieso pieno miltelių perteklių. Taip pat siūloma imtis ES mastu privalomų ir nebiurokratinių priemonių pieno gamybai mažinti.
Dėl gamintojų padėties maisto grandinėje gerinimo taip pat siūloma ištirti prekybininkų koncentraciją ir prekybines praktikas visoje ES ir pasiūlyti naujus ES lygmens teisės aktus, kurie suvaldytų nesąžiningas prekybos praktikas, užtikrintų ribotą atskirų prekybininkų rinkos dalį.
Parengta pagal Copa-Cogeca, EPP ir Europos Parlamento informaciją