Iniciatyva „Auginu Lietuvai!“ pasiekė Velžį
rugsėjo 18, 2018

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ pasiekė Panevėžio rajono Velžio seniūniją.  Projekto iniciatoriai ir rėmėjas ūkininkas Rimantas Barzda oficialiai šiltnamį padovanojo Velžio lopšeliui – darželiui.

Pasak ŽŪR Savivaldos organizatorės Panevėžio ir Kupiškio r. Danguolės Kuzmienės, Velžio darželio – lopšelio auklėtiniai labai džiaugiasi šį pavasarį gauta dovana.

„Man, su žemės ūkiu susijusiai darbuotojai, malonu matyti, kad vaikučiams įdomu stebėti, kaip auga daržovės, kaip pamažu keičia spalvą pomidorai ir savo rankutėmis prisidėti prie šio proceso“, – pasakojo D.Kuzmienė.

Simbolinėje šiltnamio dovanojimo ceremonijoje dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras Antanas Pocius bei Velžio seniūnas Andrius Viržaitis.

Velžio darželio vaikučiai šiltnamį kažkodėl pavadino vandenynu. Ir tame vandenyne supasi jų auginami pomidorai. Kodėl vandenyne? Todėl, kad taip pakuždėjo vaikučių vaizduotė ir  mums, suaugusiems, to nesuprasti.

Kiek darželiui Velžiuose svarbus ŽŪR konkurse laimėtas šiltnamis, kas pasikeitė darželyje?

Pasak Velžio lopšelio – darželio direktoriaus pavaduotojos ugdymui, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Redos Revotės. Nors Velžio seniūnijoje gyvenantys darželio auklėtiniai žino, kad pomidorai užauga darže, o ne parduotuvės lentynoje, tačiau vaikučiams labai svarbu jau vaikystėje pajausti ir suprasti komandinio darbo svarbą.

„Vaikučiams atsirado galimybė stebėti daržovių augimo procesą. Štai šiltnamis pavadintas vandenynu, taigi jame vyksta jų kuriamas kitoks gyvenimas – tai ir vaikučių vaizduotėje koralais virstantys pomidorai bei agurkai“, – pasakoja R.Revotė.

Darželio vadovai džiaugiasi, kad prie darbų šiltnamyje ir šalia jo prisideda ir žada prisidėti vaikučių tėvai – tiekia sodinukus, sėklas.

Velžio darželyje, kuris turi skyrių ir Liūdynėje, auklėjami 139 vaikučiai – 7 grupės Velžyje ir 2 grupės Liūdynėje.

Top naujienos

Ar ūkininkui reikia mokytis?

Panašios naujienos
vasario 17, 2020
Garantijų dėka žemės ūkį ir kaimo verslą jau pasiekė beveik 1,5 mlrd. Eur investicijų

2019 m. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas už finansų įstaigų žemės ūkio, žuvininkystės, alternatyviosios veiklos subjektams bei žemės ūkio produktų […]

vasario 16, 2020
Forumas apie verslo galimybes Rokiškyje

Vasario 13 d. Rokiškyje vyko forumas „Verslo kūrimo ir plėtros galimybės Rokiškio rajone“, kuriame dalyvavo verslininkai, politikai, bendruomenių, seniūnijų atstovai […]