Turininga jaunųjų ūkininkaičių turistinė – gamtamokslinė stovykla

Birželio 16-18 dienomis Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacijos nariai, mažieji jaunieji ūkininkaičiai  dalyvavo turistinėje – gamtamokslinėje stovykloje „Žvilgsnis į žaliąjį pasaulį“. Stovyklą kasmet organizuoja ir vis kitas veiklas siūlo Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacija drauge su Žemės ūkio rūmais.

Šiais metais, stovyklautojai susipažino su Sartų regioninio parko ypatumais, o Dusetose esančiame Sartų regioninio parko lankytojų centre išbandė interaktyvias veiklas, kurios pasirodė įdomios ne tik vaikams, bet ir juos lydintiems vadovams.

Tuo tarpu apsilankymas „Ievos žvėryne”, kuris įkurtas 2001 metais ir Irenos Sakalauskienės pavadintas dukters vardu, gerokai užtruko. Čia didžiuliame aptvare gyvena ir taurieji elniai, ir dėmėtieji elniai ir Viduržemio jūros kraštų elniai, danieliai, ir kalnų avinai – muflonai. Stovyklautojai turėjo daug klausimų apie žvėrių auginimą – pradedant nuo klausimų apie gyvūnų gerovę auginant juos aptvare, baigiant apie tai, kaip veisiasi šie gyvūnai ir kaip vyksta patinų kovos patelių rujos metu. Tai buvo unikali galimybė iš arti pamatyti laukinius gyvūnus, bei juos palyginti tarpusavyje, aptariant ypatumus.

Stovyklautojai aplankė Naujadvario viensėdį, kur susipažino su dar viena ūkio šaka – žirgininkyste. Žirgų laikymo, priežiūros, treniravimo ir varžybų ypatumais dalinosi Rūta Kuzmaitė, pati auginanti žirgus ir dalyvaujanti raitelių varžybose. Deja dėl ore tvyrančio karščio, žirgus labiau puola vabzdžiai, todėl jie darosi jautresni ir stovyklautojams pajodinėti nepavyko, bet už tai stovyklos dalyviai galėjo mėgautis ir pasisemti teigiamų emocijų glostydami poniukus.

Stovyklautojus mielai priėmė ir visas reikiamas stovyklavimui paslaugas suteikė mūsų draugai – Zarasų profesinio rengimo centro poilsio bazė, esanti ant Laukeso ežero kranto. O čia sulaukta ir netikėtumų –  praplaukiančio bebro bei atplaukusių gulbių, kurios ant nugarų plukdė savo vaikučius. Kažkam pavyko net vėžį iš ežero išgriebti.

„Veiklų kupinos ir stovyklos dalyviams naudingos buvo visos stovyklos dienos: susipažinome su Zarasų profesine mokykla, čia  organizuojamomis mokymo ir poilsio programomis, sužinojome apie šioje mokykloje rengiamus specialistus bei įsitikinome pedagogų kompetencijomis, nes išklausėme paskaitą apie kaulavaisinių vaismedžių sodo įveisimą ir priežiūrą.  Stovyklos metu netrūko ir pramogų – stovyklautojai poilsiavo Zaraso ežero Didžiojoje saloje, lankėsi aeroklube „Orlėkis”, kuriame bendraamžiai, dalyvaujantys „RC pilotai“ NVŠ užsiėmimuose pasakojo apie galimybę išmokti skraidyti bei angare saugomas skraidykles, dalinosi įspūdžiais iš aviacijos sporto renginių bei varžybų. Paskutinė stovyklos diena buvo ne ką mažiau turininga ir intensyvi, nors nuovargis jau gerokai jautėsi ir dėl nuolatinės kaitros. Šlyninkos vandens malūnas menantis senąsias grūdų malimo tradicijas, šiandien suteikia galimybę suprasti, kaip gyveno mūsų protėviai, koks buvo duonos kelias iki stalo. Bitininkystės ūkyje „Medaus namai“  sužinojome ir pamatėme bitučių gyvenimą iš arčiau, pasigaminome po tikro vaško žvakutę. Po gausybės stovykloje patirtų įspūdžių, mokiniai išsiruošė į Gražutės regioninio parko lankytojų centrą Salako miestelyje“, – pasakoja Lina Meilutė Datkūnienė.

Nuoširdžiai dėkojame Rokiškio rajono mokyklų direktoriams ir būrelių vadovams, kurie entuziastingai palaiko Jaunųjų ūkininkų ratelių veiklą rajone. Šiais metais stovykloje dalyvavo per trisdešimt Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacijos (RRJŪA) jaunųjų ūkininkų būrelių narių iš Rokiškio „Romuvos“ (vad. Virginija Gudonienė), Juozo Tūbelio progimnazijos (vad. Aina Vilkauskienė) ir tos pačios mokyklos pradinių klasių (vad. Rita Vaitiekauskienė), Juodupės gimnazijos (vad. Dalia Šimėnienė) bei Panemunėlio daugiafunkcio centro (vad. Bronė Driskuvienė).

Stovyklą organizavo ir stovyklautojus lydėjo RRJŪA pirmininkė Simona Igaunienė, talkininkavo RRJŪA narė, veiklų kuratorė Laura Kubiliūtė, Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Rokiškio r. Lina Meilutė-Datkūnienė.

Stovykla finansuota Rokiškio rajono Vaikų ir jaunimo socializacijos programos ir Žemės ūkio rūmų lėšomis.