Rudeniškai vėsią popietę Rokiškio lopšelio – darželio „Varpelis“ auklėtiniai patraukė į „Smalsutės sodelį“ nuimti derlių ir paruošti lysves žiemai. Smagiai nusiteikę mažieji darželio auklėtiniai su dideliu susidomėjimu kibo į darbus: rovė morkas ir burokėlius, skynė vaistažoles, kasė bulves, krovė į vežimą ir vežė į darželį. Vaikų negąsdino nei dulkiantis lietus, nei žemėmis ištepti drabužiai. Prie dirbančių vaikučių prisijungė ir jų tėveliai.
Baigę darbus, vaikučiai drauge su savo talkininkais vaišinosi kvapnia arbata, paruošta iš vaistažolių, užaugintų „Smalsutės sodelio“ daržo lysvėse. Stalą papuošė ir ragauti kvietė vaikų šiltnamyje užauginti įvairių spalvų, dydžių ir formų pomidorai. Daugiausiai dėmesio susilaukė geltonas plėšomas pomidoras. Tėveliai ne tik ragavo pomidorus, bet jaunųjų ūkininkaičių prašė pasidalinti ypatingųjų pomidorų sėklomis.
Užaugintą derlių vaikai dar pasvers, suskaičiuos, surūšiuos ir nuneš į darželio virtuvę.
Priminsime, kad projektas – konkursas „Augink ir Tu!”, startavęs 2021 m. kovo 1 dieną yra Lietuvos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) drauge su Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga (LJŪJS) bei Rokiškio rajono ūkininkų sąjunga organizuota iniciatyva.
„Mūsų organizuojamo konkurso tikslas – ugdyti ir įtvirtinti vaikų gebėjimus. Per patirtinį mokymą puikiai ugdomi vaikų įgūdžiai, stiprinamos kompetencijos, plečiamas akiratis. Per konkrečius darbelius ir užduotis skatinamas vaikų noras dalyvauti, įsitraukti į užduotį, atlikti tam tikrus darbus ir jausti atsakomybę už savo veiklą. Darbas ir meilė žemei ugdo tikrųjų gyvenimo vertybių suvokimą, moko bendradarbiavimo, suteikia žinių ir įgūdžių, kurie neišvengiamai bus reikalingi gyvenime. Senėjimo kaimo vietovėse problema aktuali daugumai ES valstybių narių. Tai iš dalies galima paaiškinti bendromis demografinėmis ir socialinėmis bei ekonominėmis tendencijomis. Tačiau žemės ūkiui būdinga tam tikra specifika: gyventojų skaičiaus mažėjimas ir senėjimas kaimo vietovėse reikalauja veiksmingų sprendimų jauniems žmonėms pritraukti į žemės ūkio sektorių ir kaimo vietoves. Todėl labai svarbu skirti dėmesį ir ugdyti mažuosius piliečius, kurie ateityje, tikėtina, norės įsitraukti į ūkininkavimą”, – sako viena iš projekto iniciatorių, LJŪJS vicepirmininkė, ŽŪR Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė – Datkūnienė.