Kooperatyvas investuojantis į pieno ūkį
lapkričio 12, 2019

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus lapkričio 8 d. lankėsi Pagėgių sav., kur susitiko su pieno gamintojais, aplankė ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“, kurio vadovas Remigijus Kelneris pristatė kooperatyvo veiklą.

ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ užsiima ne tik pieno gamyba, bet ir teikia žemės ūkio paslaugas. Kooperatyvo vadovas pažymėjo, kad sunkmetis tarsi paskatina peržiūrėti veiklas, ir pagal galimybę  investuoti ir pagerinti sąlygas darbuotojams.  Jau dvidešimtmetį veiklą plečiantis kooperatyvas įžvelgia pieno ūkio verslo perspektyvą. Jo nariams ūkio modernizavimas ir plėtra reiškia darbo sąlygų darbuotojams ir gerovės gyvuliams gerinimą.

„Diskutavome apie pieno sektoriaus ateitį. Smagu, kad kooperatyvas, kuriame lankėmės mato perspektyvas ir stengiasi pagerinti ne tik gyvulių sveikatingumo ir priežiūros sąlygas, bet investuoja ir žmogiškuosius išteklius. Šiandien Lietuvoje skaičiuojama tik 5,7 tūkst. pieno ūkių, t.y. 14,2 proc. mažiau negu pernai, tačiau pieno gamyba ūkiuose intensyvėja, o pieno primilžis iš vieno karvės vidutiniškai siekia apie 7 860 kg“, – sako A. Svitojus.

Top naujienos

Ar ūkininkui reikia mokytis?

Panašios naujienos
sausio 21, 2020
Švedai atmetė siūlymą drausti kailinių žvėrelių auginimą: rėmėsi mokslo argumentais

Švedijos kaimo reikalų ministrė Jennie Nilsson atmetė siūlymą uždrausti auginti kailinius žvėrelius, nes nėra mokslu paremtu argumentų, kad fermose audinės […]

sausio 20, 2020
Parama veislinių gyvūnų pirkimui

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia apie paraiškų priėmimą dėl planuojamų įsigyti veislinių gyvūnų pirkimo dalinio kompensavimo. Paraiškos priimamos […]