Naudingi mokymai

2019 m. sausio mėnesį Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) pradėjo įgyvendinti projektą „Žemdirbių ir kitų kaimo gyventojų kompetencijų tobulinimas“, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama profesiniam mokymui ir įgūdžiams

Įgyvendinant projektą ypač didelis dėmesys skiriamas žinioms apie tausojančią aplinką, inovacijų diegimą, siekiant ūkininkų įgūdžius bei gebėjimus pritaikyti prie besikeičiančios technologinės ir verslo aplinkos, diegiant mokslo naujoves, siekiant sėkmingai įgyvendinti naujausius aplinkosaugos, biologinės įvairovės bei kraštovaizdžio išsaugojimo reikalavimus, saugaus maisto gamybos grandinę. Projekto dalyviai supažindinami su naujausiais ūkininkavimo būdais ir jų teikiama praktine nauda.

Mokymai skirti ūkininkams, jų partneriams, ūkio darbuotojams, kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės, maisto ir miškų ūkio veikla, įregistravusiems valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, taip pat kaimo vietovėse ūkine veikla užsiimantiems žemės valdytojams, labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojams, amatininkams.

„Mokymuose dalyvaujantys ūkininkai supranta, kad gyvenimas juda pirmyn ir jiems būtina tobulinti savo žinias ir įgūdžius, naudojant savo ūkiuose inovacijas, gerąją praktiką, taikant aplinkosaugos reikalavimus ir žinoma, kad vykstant rinkų globalizacijai, šalies ūkiams ypač svarbu konkuruoti vidaus ir užsienio rinkose, didinant konkurencingumą, siekiant geresnių gamybos ir ekonominių rodiklių. Ūkininkaujantiems svarbu numatyti pelningiausią žemės ūkio veiklos kryptį ir gamybos struktūrą, kurios veikla būtų konkurencinga nuolat kintančioje rinkoje, o rezultatai tenkintų dirbančių ūkio narių vartojimo poreikius ir jų užimtumą. Ūkio pelningiausios gamybinės veiklos krypties pasirinkimas ir gamybos optimizavimas, atitinkantis vietovės situaciją ir ūkio narių poreikius, yra svarbūs, siekiant maksimaliai ir efektyviai pasinaudoti teikiama finansine parama pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP) ir Lietuvos valstybės pagalbos priemones“, – sako LR ŽŪR lektorė – konsultantė Rūta Misevičienė.

„Šilutės rajono ūkininkai, gegužės 9 d. dalyvavę mokymuose „Buhalterinės apskaitos svarba ūkininko ūkyje” liko patenkinti, nes buvo supažindinti su Buhalterinės apskaitos įstatymo pasikeitimais, ūkininko mokestinėmis prievolėmis. Patiko ūkininkams ir praktinė mokymų dalis, nes jie savarankiškai sprendė užduotis, skaičiavo ūkio pajamingumą ir kt. „, – sako į mokymus ūkininkus pakvietusi LR ŽŪR savivaldos organizatorė Šilutės rajone Birutė Gustienė.

Įgyvendinant projektą siekiama motyvuoti kaimo vietovių gyventojus ir ūkininkus bei jų partnerius integruotis į mokymosi visą gyvenimą strategijos įgyvendinimo procesus ir tobulinti kompetencijas; skatinti ūkininkus ir kitus kaimo gyventojus domėtis inovacijomis, jas kurti ir taikyti savo ūkiuose; didinti ūkininkų ir kitų kaimo gyventojų ūkio veiklų gyvybingumą ir konkurencingumą, stiprinant žmogiškuosius išteklius ir diegiant pažangias technologijas; skatinti ūkininkus ir kitus kaimo gyventojus efektyviai naudoti išteklius, pereiti prie klimato kaitai atsparios mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos; mokyti ūkininkus ir kitus kaimo gyventojus išsaugoti biologinę įvairovę ir ją didinti; informuoti ir mokyti taikyti ES ir šalies geros agrarinės būklės, agrarinės aplinkosaugos ir klimato kaitos reikalavimus; skatinti išsaugoti žemės ūkio ekosistemas.

Mokymai yra nemokami, o juos veda kompetentingi Žemės ūkio rūmų lektoriai – konsultantai. Maloniai kviečiame registruotis į mokymus, apie kuriuos informaciją rasite LR ŽŪR interneto svetainėje www.zur.lt renginių kalendoriuje: https://www.zur.lt/events/

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.