Profesinis orientavimas prasideda darželyje

Pandėlio gimnazijos jaunųjų ūkininkaičių veikla

Praėjusią savaitę Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos net trys klasės pradinukų mokėsi iš namų  – nuotoliniu būdu. Kad mokymasis būtų įdomesnis ir aktyvesnis Pandėlio gimnazijos jaunųjų ūkininkų būrelio vadovė Irena Veikšrienė skyrė užduotį – nufotografuoti savo namuose prižiūrimas ir auginamas gėles, kurias dar pavasarį, Motinos dienos proga, mažieji darželio auklėtiniai dovanojo savo mamoms ir močiutėms. Svarbu ir tai, kad daigelius, ar sėklytes mažiesiems darželio auklėtiniams tada dovanojo Rokiškio rajono ūkininkai.

„Taigi, kad mokymasis nuotoliniu būdu būtų įdomesnis, ir auklėtiniai ir mokytojos, ir tėveliai ėmėsi darbo – fotografavo augalus ir siuntė nuotraukas, kurias visi drauge komentavome negailėdami susižavėjimo ir pasigėrėjimo žodžių“, – sako I.Veikšrienė.

„Pumpurėlio“ jaunųjų ūkininkaičių pasiekimai

Rokiškio lopšelio – darželio „Pumpurėlis” jaunųjų ūkininkų būrelio auklėtiniai šį rudenį pasitiko skaičiuodami užaugintą derlių, o rugsėjo 22 d. visą darželio bendruomenę pakvietė į mugę. Mugėje vaikai, drauge su savo tėveliais ir auklėtojomis visus mugės dalyvius nustebino meniškumu, kūrybiškumu, ir išradingumu, paversdami daržoves meno kūriniais. Už mugėje parduotas savo rankomis užaugintas daržoves, vaisius ir uogas, vaikai surinko 103 eurus.

Konkurso „Augink ir Tu!” tikslai

Projektas – konkursas „Augink ir Tu!”, startavo 2021 m. kovo 1 dieną. Jo iniciatoriai yra Lietuvos žemės ūkio rūmai (LR ŽŪR) drauge su Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga (LJŪJS) bei Rokiškio rajono ūkininkų sąjunga.

Projekto – konkurso tikslas – ugdyti ir įtvirtinti vaikų gebėjimus. Per patirtinį mokymą puikiai ugdomi vaikų įgūdžiai, stiprinamos kompetencijos, plečiamas akiratis. Per konkrečius darbelius ir užduotis skatinamas vaikų noras dalyvauti, įsitraukti į užduotį, atlikti tam tikrus darbus ir jausti atsakomybę už savo veiklą. Darbas ir meilė žemei ugdo tikrųjų gyvenimo vertybių suvokimą, moko bendradarbiavimo, suteikia žinių ir įgūdžių, kurie neišvengiamai bus reikalingi gyvenime.

Žemės ūkiui būdinga tam tikra specifika: gyventojų skaičiaus mažėjimas ir senėjimas kaimo vietovėse reikalauja veiksmingų sprendimų jauniems žmonėms pritraukti į žemės ūkio sektorių ir kaimo vietoves. Todėl labai svarbu skirti dėmesį ir ugdyti mažuosius piliečius, kurie ateityje, tikėtina, norės įsitraukti į žemės ūkio veiklą.