Žemės ūkio akademija: naujos ir patrauklios galimybės studijuoti

Rinkai reikia aukštos klasės bioekonomikos specialistų. Tokius ruošia Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakultetas. Daugelis šio fakulteto studentų dar nebaigę mokslų jau turi užsitikrinę darbo vietas perspektyviame sektoriuje. Apie galimybes studijuoti kalbiname VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanę prof. dr. Astridą MICEIKIENĘ.

 

Kuo patrauklios galimybės studijuoti VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros  fakultete?

Vienas naujausių akcentų – galimybės studijuoti taip, kaip išbandėme pandemijos metu. Pandemija praeis, o mes, kaip ir, pavyzdžiui, Harvardo universitetas, nusprendėme išsaugoti galimybes studijuoti nuotoliniu būdu – visas ištęstines studijas siūlome nuotoliniu vakariniu būdu. Taigi jaunuoliai galės išsaugoti savo darbo vietas, užsiimti kitomis veiklomis, pavyzdžiui, savanoriauti ir tuo pat metu studijuoti ŽŪA. Techninės galimybės yra. Kitas niuansas – tiek ES, tiek apskritai pasaulinė rinka rodo, kad bioekonomikos sektorius tampa vienu svarbiausių. Tai skatina ir ES žaliasis kursas. Jau akivaizdu, kad verslo rinkai reikės aukštos klasės bioekonomikos specialistų – tiek maisto, tiek vaistų pramonėms. Daugelyje sričių žmones keičia robotai, tačiau be ekonominių bei vadybinių sprendimų robotai nieko negalėtų pakeisti. Štai mes ir orientuojamės rengti specialistus, kurie pirmiausia galėtų dirbti bioekonomikos versluose, tačiau ne tik juose.

 

Kokias studijų kryptis galima pasirinkti ir kiek laiko trunka studijos?

Galima pasirinkti Apskaitos ir finansų, Logistikos ir prekybos, Turizmo industrijos  bei Kaimo plėtros administravimo studijų kryptis ir įgyti verslo vadybos bakalauro bei Viešojo administravimo bakalauro kvalifikacinius laipsnius. Mokslai trunka nuo 3,5 iki 5 metų (ištęstinės nuotolinės vakarinės studijos), tačiau yra galimybė studijas sutrumpinti. Jau yra tokių atvejų, kai studentai per vienus metus įveikia dviejų metų kursą.

 

Kokios yra galimybės studijuoti nemokamai?

Šįmet bus daugiau galimybių studijuoti nemokamai, o didžioji dalis stojančiųjų to gali tikėtis.  Be to, asmenys gali pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu jų mokymosi rezultatai yra ne žemesni nei mokymosi rezultatų minimalūs rodikliai, priklausomai nuo vidurinio išsilavinimo įgijimo metų. Pavyzdžiui, 2020 – aisiais ir 2019 – aisiais Lietuvoje įgijusiems vidurinį išsilavinimą – išlaikyti trys valstybiniai brandos egzaminai – lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) B1 lygiu (arba tarptautinis užsienio kalbos egzaminas) ir matematikos valstybinis brandos egzaminas; taip pat penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, kuris, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne mažesnis negu 7. Nustatyti ir rodikliai vidurinį išsilavinimą įgijusiems 2014- 2018- aisiais ir anksčiau.

 

Kiek studijos kainuoja?

Metinė ištęstinių nuotolinių studijų bei ištęstinių mišrių nuotolinių sesijinių studijų kaina – 1113 EUR, o už nuotolines dienines studijas – 1669 EUR per metus. Be to, priimtiems į Universiteto studijas 2020 – aisiais, suteikiama galimybė nemokamai studijuoti bet kurioje kitoje Universiteto gretutinėje studijų programoje. Sėkmingai baigus gretutines studijas išduodamas baigtas studijas liudijantis pažymėjimas.

 

Kur galime rasti daugiau informacijos apie studijų ŽŪA galimybes?  

Reikėtų kreiptis į ŽŪA Priėmimo komisiją: VDU Studijų informacijos centras K. Donelaičio g. 52-116, 44248 Kaunas vdu@vdu.lttel. nr.+370 37 323 206

Apie VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto studijų programas informacija pateikiama: https://zua.vdu.lt/fakultetai/bioekonomikos-pletros-fakultetas/studijos/ bei galima pasiteirauti tel.: +370 37 752 277.

 

Norintiems studijuoti ŽŪA birželio 9 d. buvo surengtas vebinaras. Ar buvo naudingas?

Šis sumanymas pavyko, todėl birželio antroje pusėje planuojame pakartoti, kai studijos baigsis kolegijose, kai bus apginti baigiamieji darbai. Kita vertus, į visus klausimus atsakysime ir telefonu bei el. laiškais.

 

Kur studentai atlieka praktiką? Ar turite sutarčių su būsimais studentų darbdaviais?

Pastaraisiais metais yra didelis pasirinkimas – būna, kad darbdavių pasiūlymų yra daugiau nei studentų. Pavyzdžiui, Nacionalinė mokėjimo agentūra prie ŽŪM šią vasarą kviečia atlikti praktiką net 60 mūsų studentų. Kartu su NMA specialistais jie vertins ūkininkų pateiktus projektus, atliks kitus darbus. Tiek šiuo atveju, tiek pasirinkusieji praktiką verslo organizacijose turės galimybių šiek tiek užsidirbti – stipendijos gali siekti nuo 500 iki 1200 EUR per mėnesį.

 

Praktikos tęsinys – įsidarbinimo galimybės?

Grįždami iš privalomosios praktikos studentai labai dažnai jau būna užsitikrinę darbo vietas. Pavyzdžiui, Logistikos ir prekybos studentai iš praktikos grįžta tik apsiginti baigiamąjį darbą.

 

Jūs turite didelę patirtį bendradarbiaujant su  LR ŽŪR ir su šios pagrindinės šalies ūkininkų organizacijos nariais – asociacijomis, Kuo LR ŽŪR galėtų prisidėti ir būti naudingi populiarinant bioekonomikos programas.

Mums yra labai svarbi galimybė perduoti žinias per organizaciją, kuri telkia įvairių sričių žemdirbius. Su ŽŪR dalyvaujame bendruose projektuose ir toks bendradarbiavimas yra naudingas ne tik mums, bet ir žemdirbiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.