Bendradarbiavimo memorandumas su kinais

Gruodžio 19 d. Žemės ūkio rūmuose pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp Lietuvos žemės ūkio rūmų, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos bei Kinijos generalinės ekonominės žiniasklaidos asociacijos.

Memorandumą pasirašė Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis, Lietuvos pramonininkų asociacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Gediminas Žemaitis ir Kinijos generalinės ekonominės žiniasklaidos asociacijos generalinė sekretorė Jane Jiang.

Memorandume asociacijos įsipareigojo vystyti tarpusavio bendradarbiavimą, skatinti abipusę pažangą ir plėtrą, keistis gerąja patirtimi, palaikyti ryšius ir teikti tarpusavio konsultacijas, siekiant užmegzti institucijų bei įmonių bendradarbiavimą.

„Bendradarbiavimas su Kinijos atstovais tampa vis reikšmingesnis. Kinija – didžiulė šalis, išgyvenanti reikšmingus pokyčius. Stiprėjanti vidurinės klasės žmonių perkamoji galia lemia tai, kad Kinijoje auga kokybiškų europietiškų maisto produktų paklausa. Tai atveria galimybes ir Lietuvos žemės ūkio bei maisto sektoriui eksportuoti produktus į didžiulę ir pelningą rinką. Beveik po šešerių metų derybų, 2016-aisiais, 17 Lietuvos pieno įmonių pradėjo eksportuoti pieno produktus – sviestą, kondensuotą pieną, pieno miltelius, sūrius, ir kitą pieno produkciją, į Kiniją. 2016 m. pabaigos duomenimis eksportas į Kiniją siekė – 123,2 mln. EUR, o importas – 708,2 mln. EUR, taigi tobulėti dar turime kur“ – kalbėjo Sigitas Dimaitis.

Kinijos generalinės ekonominės žiniasklaidos asociacijos generalinė sekretorė Jane Jiang pristatė savo organizaciją, kuriai priklauso net 117 svarbiausių šalies žiniasklaidos priemonių – laikraščių, žurnalų, televizijos kanalų, interneto portalų, socialinių medijų, kurios specializuojasi ekonomikos naujienų srityje. Asociacijai priklauso ir Kinijos vyriausybės žiniasklaidos priemonės. „Mūsų tikslas – pristatyti Lietuvos įmones, siekiančias įeiti į Kinijos rinką, informuoti apie lietuviškus produktus, jų išskirtinumą, vertę ir naudą“ – kalbėjo J. Jiang.

Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje Mindaugas Kuklierius, atlydėjęs svečius pasidžiaugė Lietuvos ir Kinijos organizacijų bendradarbiavimu. „Sunku suvokti Kinijos mastus ir galimybes. Vien Pekine ir apylinkėse gyvena 26 mln. gyventojų. Pavienių ūkininkų, kaip juos suprantame Eu­­ropoje ir Lietuvoje, ten beveik nėra. Kaimo gyventojai šalia namų dar ir ūkininkauja, – laiko po kelias karves, pieno užtenka savo šei­­mai ir dar šiek tiek parduodama. Kinijoje pagrindiniai ža­liavos gamintojai – labai stambios fermos, ku­rios veikia kaip įmonės, ne kaip ūkiai. Pa­­vyz­džiui, mažoje karvių fermoje laikoma apie 2 tūkst., didelėje – 10 tūkst. galvijų. Tokius kompleksus valdo Naujosios Zelandijos verslininkai. Ga­na plačiai išplėtotas kiaulių ir paukščių au­­ginimas“ – kalbėjo M. Kuklierius.