Kiek ūkininkų yra pasirengę įdėti šiek tiek papildomų pastangų ir prisidėti prie Baltijos jūros išsaugojimo? Konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ ankstesniųjų metų laureatai savo iniciatyva ėmėsi priemonių, kad sumažintų maistinių medžiagų (azoto bei fosforo) nuotėkį į vandens telkinius (kartu ir Baltijos jūrą). Šiuo konkursu Pasaulinis gamtos fondas (World Wide Fund for Nature – WWF) bei šios organizacijos partneriai siekia įrodyti, kokios svarbios gamtos apsaugai yra ūkininkų iniciatyvos bei kartu su visuomene pasidžiaugti gerais ūkininkavimo pavyzdžiais visame Baltijos jūros regione.
Per daugelį metų konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ metu sukaupta bendra patirtis bei susitelkusi bendruomenė, jungianti aplinkai draugiškus ūkininkus teikia vilties, jog ateityje taikant tinkamus bei veiksmingus metodus Baltijos jūra taps švaresnė nuo perteklinių maisto medžiagų.
Nors konkurso vertinime labiausiai atsižvelgiama į ūkininkų pastangas mažinti maistinių medžiagų nuotėkį, ypač kai siekiant šio tikslo taikomi novatoriški metodai, tačiau vertinamos ir kitos ūkiuose taikomos priemonės. Tai gali būti priemonės biologinei įvairovei saugoti, mažiau naudojamų pesticidų, priemonės, mažinančios energijos ir kuro sunaudojimą, kitos aplinkai draugiškos priemonės.
Kaip vyksta konkursas „Baltiją tausojantis ūkininkas“?
Pirmajame etape Lietuva bei kitos Baltijos jūros regiono šalys išrenka savo šalies laimėtoją. Tai atlieka nacionalinės konkurso komisija. Nacionaliniai konkurso nugalėtojai gauna 1000 eurų prizus bei keliauja į tolimesnį konkurso etapą.
Antrajame etape visi nacionaliniai laimėtojai susirenka tarptautinėje konferencijoje vienoje iš Baltijos regiono šalių. Šios konferencijos metu paskelbiamas pagrindinis konkurso nugalėtojas, kuriam įteikiamas 10 000 eurų prizas. Tačiau renginys vertingas ir tuo, jog jame visų Baltiją supančių šalių ūkininkai dalinasi savo sukaupta patirtimi bei inovatyviomis idėjomis.
„Baltiją tausojantis ūkininkas 2020“
Visus susidomėjusius kviečiame apsilankyti specialiai konkursui sukurtame tinklalapyje https://www.baltijosukininkas.com/, kur rasite ir konkurso registracijos anketą.
Prieš užpildydami ją, peržiūrėkite konkurso kriterijus. Taip pat, peržvelkite geruosius ūkininkavimo pavyzdžius, pateiktus tinklalapio skiltyje, tai gali padėti lengviau atsiminti savo ūkyje taikomas priemones.
O tada belieka drąsiai užpildyti dalyvio anketą – jų laukiame iki 2020 m. gegužės 30 d.!