Europos akys nukreiptos į Lietuvą: organizuojamas tarptautinis Agro-maisto forumas 2020

Žemės ūkis artėja prie esminių permainų: ES Žaliasis kursas, bendrosios žemės ūkio politikos reforma, skaitmeninimas bei atsakas į COVID-19 pandemijos krizę iš pagrindų pakeis suvokimą apie žemės ūkio ir maisto pramonės našumą, tvarumą ir technologijas. Svarbiausios sektoriaus tendencijos bus išsamiai aptartos tarptautiniame „Agro-maisto forume 2020“, kuris lapkričio 2627 d. vyks nuotoliniu būdu. Renginys skirtas verslui, sprendimų priėmėjams, ūkininkams bei visiems, besidomintiems šios srities perspektyvomis. Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas, tačiau dėl riboto galinčių prisijungti žmonių kiekio būtina išankstinė registracija.

Renginio organizatoriai – skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania“ bei Europos Parlamento (EP) biuras Lietuvoje pabrėžia, kad šiuo metu priimami sprendimai nulems šalies ir viso regiono žemės ūkio ir maisto pramonės ateitį ilgam laikui. „Spalio pabaigoje Europos Parlamentas balsavo už tai, kad ES žemės ūkio politika nuo 2023 m. būtų lankstesnė, tvaresnė ir atsparesnė krizėms. Europarlamentarai sieks, kad reikšminga paramos dalis būtų skirta kovai su klimato kaita ir biologinei įvairovei užtikrinti. Jau anksčiau Parlamentas pasisakė už sprendimus, mažinančius trąšų ir antibiotikų naudojimą maisto gamyboje, sutrumpinančius maisto tiekimo grandinę. Artimiausiu metu Europą turėtų pasiekti ekonomikos gaivinimo fondo lėšos, kurios gali tapti pagrindu transformacijai link tvaresnio žemės ūkio ir maisto gamybos“, – sako EP biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.

„AgriFood Lithuania“ skaitmeninių inovacijų centro vadovės Kristinos Šermukšnytės-Alešiūnienės teigimu, pandemija paskatino Europą reaguoti. Skaitmeninė transformacija tapo pagrindiniu Europos Komisijos pasiūlytu atsaku į krizę, kuris valstybes ir verslus, tinkamai pasinaudojusius šia galimybe, pavers tvaresniais ir stipresniais nei bet kada anksčiau.

Tarp pranešėjų – lyderiai iš visos Europos

Šiandien forumo tema yra aktualesnė nei bet kada anksčiau. Tą patvirtina solidus konferencijos pranešėjų sąrašas, kuriame žymūs Europos ir Lietuvos ekspertai, politikai, verslininkai bei sprendimų priėmėjai iš Europos Komisijos. Tarp jų Europos Parlamento nariai Juozas Olekas, Bronis Ropė ir Petros Kokkalis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Konsorciumo „EIT FOOD“ vadovė Marja-Liisa Meurice, Europos klasterių aljanso prezidentas Antonio Novo Guerrero,  rizikos kapitalo fondo „Iron Wolf Capital“ vadovaujantis partneris Kasparas Jurgelionis, „Agrokoncerno“, „Dojus Agro“ bei „Scandagra Baltic“ generaliniai direktoriai ir daugelis kitų. Su visu pranešėjų sąrašu galite susipažinti renginio organizatorių tinklapyje.

Vienas iš renginio moderatorių, skaitmeninių inovacijų centrų Europoje pradininkas Grigoris Chatzikostas teigia, kad COVID-19 išbandė mūsų maisto sistemų atsparumą ir paspartino naujų technologijų pritaikymą. Anot G. Chatzikosto, šio forumo tikslas – paskatinti skirtingus ekosistemų dalyvius nuo ūkininkų ir maisto grandinių tiekėjų iki verslininkų, vartotojų ar technologijų kūrėjų diskutuoti, sutarti, priimti teisingus sprendimus ir veikti kartu, kad agro-maisto sektorius taptų pažangesnis, tvaresnis ir labiau tausojantis aplinką.

Dėmesys Europai ir Lietuvai

„Agro-maisto forumas 2020“ vyks lapkričio 26–27 dienomis. Pirmąją renginio dieną dėmesio centre bus ES sprendimai ir strategijos, o antrąją Lietuvos agro-maisto pramonės ateitis. Forumas bus transliuojamas lietuvių ir anglų kalbomis. Vietų kiekis ribotas, tad norintys dalyvauti kviečiami registruotis.

Šis forumas yra 2019 m. Vilniaus Rotušėje vykusio tarptautinio Agro verslo forumo tąsa, kurio metu buvo pasirašytas memorandumas, įpareigojantis tolimesnį skirtingų ekosistemos veikėjų bendradarbiavimą ir siekį Lietuvoje suformuoti skaitmeninių inovacijų plėtrą palaikančią infrastruktūrą bei užtikrinti reikiamą finansavimą. Šie tikslai buvo sėkmingai įgyvendinti.

Skip to content