Didžiuokimės Lietuvos ūkiuose išaugintu maistu

Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojama daug informacinių renginių apie tinkamos mitybos principus.

Kokybiški maisto produktai – sveikatos garantas

Šiandien stebime, kad lietuviai vis labiau vertina vietinį maistą. Galime didžiuotis ir džiaugtis, kad Lietuvos ūkiuose auginami aukštos kokybės produktai – nuo šviežių daržovių iki mėsos ir pieno produktų. Lietuviško maisto vartojimas yra svarbus ne tik dėl jo kokybės, bet ir dėl to, kad pirkdami vietinį maistą, mes remiame savo gamintojus ir prisidedame prie žemės ūkio sektoriaus augimo bei tvaraus vystymosi.

Reportažas apie kokybiškus ir ekologiškus produktus

Kaip tinkamai pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus ?

Visi esame girdėję pasakymą, kad, norint nesirgti ir ilgai gyventi, reikia sveikai valgyti. Tačiau mažai žmonių pakankamai įsigilina į tai, kas yra sveika mityba, ir dar mažiau ryžtasi žengti žingsnį iš komforto zonos link geresnio ir kokybiškesnio gyvenimo, nes iš prigimties mūsų smegenys yra tingios ir visada pasuks lengviausiu keliu – surasti priežasčių kažko nedaryti, net jei tai iš mūsų gali atimti tai, kas yra brangiausia – sveikatą, laiką ir galiausiai gyvybę. Dažniausiai žmogus imasi keisti savo gyvenimą tik susidūręs su rimtomis sveikatos problemos, kai „komfortiško“ gyvenimo padarinių ištaisyti jau nebeįmanoma.

Kas yra sveika mityba?

Sveika mityba yra, kai mūsų ląstelės yra pamaitinamos visomis būtinomis maisto medžiagomis, kurias sudaro riebalai, angliavandeniai, mineralai, vitaminai, amino rūgštys, viso yra apie 50 mūsų organizmui būtinų maisto medžiagų, įskaitant vandenį, deguonį ir net šviesą.

Maisto derinimas

Sveika mityba turėtų prasidėti nuo maisto derinimo, būtent nuo jo priklauso mūsų virškinimo sistemos darbas, o nuo to, kaip dirba mūsų virškinimo sistema, priklauso, ar bus pamaitintos mūsų ląstelės, ar organizmas bus aprūpintas energija, ir kaip greitai įvyks šie procesai. Sutrikus virškinimo sistemos darbui, žmogus jaučiasi apsunkęs, neturi energijos, lengvai susierzina, kamuoja galvos skausmai ir miego sutrikimai, vėliau visa tai gali nuvesti iki nutukimo ar net iki susirgimų lėtinėmis ligomis, tokių kaip vėžys.

Norėdami tinkamai pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus, atidžiai skaitykite maisto produktų etiketes

Maisto produktų ženklinimas – vienas iš svarbių vartotojų informavimo apie maisto produktą (maisto sudedamąsias dalis, maistingumą, tinkamumo vartoti terminą ir t. t.) būdų, o maisto produktų etiketėse pateikta informacija apie maistą sudaro galimybes gyventojams sužinoti apie maisto produktą bei rinktis sveikatai palankesnius, jų mitybos poreikius atitinkančius maisto produktus.

Pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagaminti produktai (NKP)

NKP – tai produktai, kurie pasižymi savo natūralumu, maistingumu bei aplinkos tausojimo aspektais. Šių produktų gamybos procese ribojamas mineralinių trąšų, pesticidų, vaistų naudojimo kiekis, dažnumas ir laikas, įgyvendinami paukščių auginimo be antibiotikų reikalavimai. Auginant augalus naudojamas tik minimalus trąšų kiekis, būtinas visavertei vegetacijai, apskaičiuotas pagal dirvos tyrimo rezultatus bei maisto medžiagų balansus. Perdirbant tokius produktus nenaudojami sintetiniai maisto priedai (konservantai, saldikliai, aromato ir skonio stiprikliai, dažikliai).

  

 

Ekologiškų produktų ženklinimas

Visi Europos Sąjungoje pagaminti ekologiški fasuoti maisto produktai turi būti paženklinti Europos Sąjungos ekologinės gamybos logotipu. Taip pat galima savanoriškai naudoti ES logotipą Europos Sąjungoje pagamintiems ekologiškiems nefasuotiems produktams ar bet kuriems iš trečiųjų šalių importuojamiems ekologiškiems produktams.

 

 

Skip to content