Kviečiame į konferenciją „Agromiškininkystės sprendimai Lietuvoje: nauda ūkiui ir gamtai“

Vilniaus universitetas ir Žaliosios politikos institutas kviečia į praktinę konferenciją ūkininkams bei žemės ūkio ekspertams  „Agromiškininkystės sprendimai Lietuvoje: nauda ūkiui ir gamtai“.  Konferencijos metu, kartu su ekspertais apžiūrėsime ką tik įkurtą pirmąjį Lietuvoje agromiškininkystės eksperimentinį lauką Ilzenbergo dvare.

Agromiškininkystė – tai dalyje šalių sėkmingai taikomas ūkininkavimo metodas, kai žemės ūkio paskirties žemėje auginami medžiai ar sumedėję krūmai. Toks būdas pagerina dirvožemio kokybę, stabdo jo eroziją, sulaiko dirvožemyje vandenį, taip pat galima gauti papildomos ekonominės naudos iš užaugintos medienos.

 

Siekdami agromiškininkystės naudą pademonstruoti praktikoje ir pagrįsti atliktais moksliniais tyrimais, pradėjome bendradarbiauti su ekologiniu, natūralios žemdirbystės tradicijas puoselėjančiu ir  inovacijas skatinančiu  Ilzenbergo dvaro ūkiu, kuriame šį rudenį  apsodintas pirmasis agromiškininkystės plotas.

Lapkričio 28 dieną, nuo 10 val. laukiame Jūsų agromiškininkystės konferencijoje Ilzenbergo dvare (Ilzenbergo kaimas, Juodupės seniūnija, Rokiškio r.), kurioje pristatysime agromiškininkystės būdus ir galimas naudas, perspektyvas Lietuvoje, teisinį reguliavimą ir paramą, kurią šiam ūkininkavimo būdui skiria kitos Europos šalys bei apžiūrėsime medžiais apsodintą Ilzenbergo dvaro ganyklą. Aptarsime sklype  atliktus biologinės įvairovės nustatymo, dirvos sandaros, vietos hidrologijos ir kitus mokslinius tyrimus bei jų rezultatus ir ko tikimasi vykdant ilgalaikę pokyčių stebėseną.  Po pranešimų kviečiame sudalyvauti ir išsakyti savo nuomonę diskusijoje apie agromiškininkystės perspektyvas Lietuvoje.

Registracija: spausti čia.

Konferencija ,,Agromiškininkystės sprendimai Lietuvoje: nauda ūkiui ir gamtai,  Ilzenbergo dvaras, 2024-11-28 (ketvirtadienis)

KONFERENCIJOS PROGRAMA

10:00 val. – Registracija

10.30  – 11:00 val. –  Agromiškininkystės taikymas, nauda ir perspektyvos Lietuvoje.  Dr. Ričardas Skorupskas, Vilniaus universiteto Geografijos institutas)

11:00 –11:30 val. –  Pasiūlymai agromiškininkystės teisiniam reguliavimui.  Remigijus Lapinskas, Žaliosios politikos institutas)

11:30 – 12:00 val. – Kaip parinkti agromiškininkystei tinkamus plotus? Dr. Jonas Volungevičius, Vilniaus universitetas)

12:00 – 13:00 val. – Įveistų agromiškininkystės plotų apžiūra

13:00 – 13:30 val. – Kavos pertrauka

13:30 val. – 14:30 val. – Panelinė diskusija (dalyvauja suinteresuotų sričių atstovai)

 

Renginį veda ir moderuoja Vilniaus universiteto Geografijos instituto mokslų daktarė Giedrė Godienė.

*Konferencija yra projekto  „Agromiškininkystės sprendimai – naujieji klimato herojai“, finansuojamo iš Europos kilomato iniciatyvos (EUKI) programos, dalis.

 

Skip to content