2019 m. sausio 10 d. Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Algis Baravykas Varšuvoje susitiko su Lenkijoje ūkininkų protestus prieš importuojamas kiaules ir kiaulieną organizavusiu Michał Kołodziejczak. Pokalbyje aktyviai dalyvavo ir Michał Kołodziejczak kolega Julius Pajak.
Michał Kołodziejczak yra Lodzėję įsikūrusios organizacijos Agro Unia lyderis, Lenkijoje aktyviai organizuojantis įvairius protestus, kelių blokadas, skerdyklų blokadas ir pan., pasitelkiant ekscentriškus atributus kaip nupjautos kiaulių galvos ir pan. Jis yra daržovių ir bulvių augintojų sąjungos įkūrėjas, pats kiaulių nelaiko. Šiuo metu dėl sunkios ekonominės padėties Lenkijos smulkiųjų ūkininkų nuotaikos yra prastos, tad atsiranda palaikančiųjų tokias akcijas ir protestus, kurie turi ir nacionalizmo ir anarchizmo atspalvių. Michał Kołodziejczak apie organizacijos dydį ir narių kiekį informacijos atskleisti nenorėjo, kadangi organizacija šiuo metu sparčiai pildosi naujais palaikančiaisiais, struktūra kol kas taip pat yra besiburianti apie vieną lyderį.
Susitikimo tikslas – išsiaiškinti padėtį Lenkijoje bei šios organizacijos siekius. Algis Baravykas Agro Unia vadovą informavo, kad Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras siekia diplomatiniu keliu išspręsti šį konfliktą, ir jei lenkų ūkininkai ir toliau reikalaus savo šalies žemės ūkio ministrą elgtis ne pagal ES teisę, būsime priversti reaguoti analogiškomis priemonėmis. Apie situaciją informuotas Lietuvos Premjeras. Taip pat Lenkijos atstovui buvo pateikta prekybos maisto produktais statistika, kuri rodo, jog Lenkija į Lietuvą veža ženkliai daugiau produkcijos, nei Lietuva į Lenkiją. Taip pat atkreiptas dėmesys į tai, kad Afrikinio kiaulių maro problemos eskalavimas ir Lietuvos – Lenkijos konfliktas gali iššaukti trečiųjų šalių (pvz. JAV) nepasitikėjimą Lenkijos kiauliena, kurios kilmė yra iš AKM zonų ir lenkų ūkininkai gali skaudžiai nukentėti dėl trečiųjų šalių embargo.
Michał Kołodziejczak išreiškė apgailestavimą, kad protestas sukėlė sunkumų Lietuvos kiaulių augintojams, tačiau tuo pačiu pareiškė, kad jis organizuodamas protestą tokio staigaus Lenkijos žemės ūkio ministro veiksmo nesitikėjo ir patys nustebo dėl tokios įvykių raidos. Michał Kołodziejczak turi savo politinių tikslų Lenkijoje, todėl imasi aktyviai veikti.
Julius Pajak taip pat išreiškė nusivylimą Lenkijos žemės ūkio ministerija, kuri anot pašnekovo lenkų ūkininkų produkcijai II maro zonai kelia griežtesnius reikalavimus, nei kad numatyta Europos Komisijos. Pašnekovas teigė, kad nenorėjo, jog būtų sustabdytas kiaulių iš Lietuvos įvežimas, tačiau taip pat nepritarė, jog toks įvežimas būtų atnaujintas, kadangi lenkų ūkininkai „priversti numarinti savo kiaules, kadangi skerdyklos šių kiaulių neperka“.
Panašu, kad šie Lenkijos ūkininkus atstovauti siekiantys asmenys supranta, jog pasielgė ne pagal galiojančias normas, tačiau įkvėpti sėkmės ketina nesustoti ir siekti dar daugiau riboti prekių importą, tačiau bus nepatenkinti, jei kitos šalys atsisakys jų produkcijos.
Netolimoje perspektyvoje Agro Unia numato akciją, nukreiptą prieš produkciją, kuri įvežama iš Danijos į Lenkiją. Kalbant apie masinį Lenkijos produkcijos vežimą į Lietuvą, Michał Kołodziejczak nuomonė buvo priešinga – jis teigė, kad Lietuva elgiasi teisingai priimdama lenkišką produkciją, tačiau esą turėtų nepriimti Belgijos ir Danijos produkcijos. Pašnekovas įsitikinęs, kad jei Lietuva įvestų apribojimus lenkiškai produkcijai, tai būtų Europos teisės pažeidimas, tačiau Lenkijos smulkiųjų ūkininkų siekis riboti įvežimus iš ES šalių yra išgyvenimo klausimas.