A.Baravykas: dalinkime „Taikos duoną“ ne tik žodžiais, bet ir veiksmais

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkas Algis Baravykas dalyvauja Vokietijos „Taikos duona“ asociacijos drauge su Federaline maisto ir žemės ūkio ministerija organizuojamoje jubiliejinėje 10-ojoje konferencijoje „Taika ir žemės ūkis“, kuri vyksta Berlyne ir Seddiner See.

Po įvairiose Europos šalyse vykusių tarptautinių konferencijų, jubiliejinė – 10-oji  konferencija grįžo į savo ištakas, įkūrėjų žemę. Ši konferencija organizuojama bendradarbiaujant su Andreas Hermes Akademie (AHA), centrine Vokietijos žemdirbių sektoriaus kvalifikacijos kėlimo institucija.

„Mus vienija Berlyno sienos ir geležinės uždangos griuvimo Europoje patirtis bei bendra narystė. Su pasididžiavimu žvelgiame į tarptautinio pilietinės visuomenės tinklo „Taika ir žemės ūkis“ įkūrimą ir jo plėtrą per pastaruosius dešimt metų. Esame įsipareigoję intensyviai diskutuoti apie tvaraus žemės ūkio vaidmenį, užtikrinant taiką Europos Sąjungoje ir už jos ribų. Dabartinių pasaulinių iššūkių kontekste taikos palaikymas yra ypač aktualus. Šių metų metinėje konferencijoje ir mūsų tinklo ateityje norime sutelkti dėmesį į jaunimo vaidmenį visiems draugia kuriant taikią ateitį“, – kalbėjo Gibfried Schenk, „Taikos duona“ generalinis direktorius.

Spalio 1 d. vyko diskusija „Taikos duona“ kartų kartoms: pasirengę naujam etapui, skatinant Europos dialogą dėl taikos ir žemės ūkio, kurios metu vyko socialinių partnerių deklaracijos aptarimas. Diskusijoje dalyvavo Dietmar Woidke, Brandenburgo ministras pirmininkas, Claudia Müller, Federalinės maisto ir žemės ūkio ministerijos parlamentinė valstybės sekretorė , Kaimo jaunimo ir jaunųjų ūkininkų asociacijos atstovas, Marie Josiane Willems, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto atstovė.

ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas padarė pranešimą apie 2019 m. Lietuvoje organizuotą tarptautinį renginį „Taikos duona“. Lietuvoje 2019 m. rugsėjo 19-21 d. Lietuvoje vyko šeštoji tarptautinio projekto „Taikos duona“ konferencija, kurią surengė LR Žemės ūkio ministerija ir LR Žemės ūkio rūmai, dalyvavo dvylikos ES šalių atstovai. Be šeimininkų lietuvių renginyje dalyvavo projekto iniciatoriai Vokietijos asociacijos „FriedensBrot“ („Taikos duona“) vadovai bei Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Rumunijos, Bulgarijos bei Kroatijos atstovai iš ministerijų bei žemdirbių savivaldos organizacijų. Susitikti su projekto dalyviais vienam vakarui į Vilnių atskrido Vokietijos federalinė maisto ir žemės ūkio ministrė Julija Kliokner (Julia Klöckner).

 

„Mūsų šalis smerkia Rusijos vykdomą terorizmą ir karą prieš Ukrainą, todėl, valgydami „Taikos duoną“, turime sutelkti dėmesį į Ukrainą, kuri šiuo metu kovoja už savo teises, laisvę ir turtą. Ukrainos karys kiekvieną minutę rizikuoja gyvybe, susiduria su amunicijos, apsaugos priemonių, medikamentų ir maisto trūkumu. Turime jausti gėdą, kad nesiimame visų veiksmų siekiant užtikrinti paprastų žmonių gyvybę. Karo Ukrainoje kontekste mūsų organizacijų susitikimas turėtų įgyti gilesnę prasmę ir atsakomybę už šią šalį, kuri šiuo metu neturi galimybės džiaugtis taika. Civilizuotos šalys supranta, kad didžiausias iššūkis ir grėsmė žmonijai yra klimato kaita, kurią sukelia besaikė anglies emisija ir aplinkos tarša. Rusija ne tik aplaidžiai elgiasi su aplinka, masiškai teršia gamtą ir nesilaiko tarptautinių aplinkos ir klimato standartų. Tokia didelė valstybė savo ambicijomis reikšmingai prisideda prie pasaulinės klimato kaitos, grasinančios nederliumi, badu, potvyniais ir sausromis daugeliui pasaulio žmonių, taip pat ir Europoje. Turime skirti daugiau paramos Ukrainai, jų kariams ir visiems gyventojams, ir tai turėtų aiškiai atsispindėta mūsų deklaracijoje. Dalinkime „Taikos duoną“ ne tik žodžiais bet ir veiksmais. Paraginau į deklaraciją įtraukti keletą papildomų punktų: paraginti visus politikus ir sprendimų priėmėjus aktyviai dirbti, siekiant paremti Ukrainą ir užkirsti kelią tolesniam konfliktui; skatinti bendradarbiavimą tarp valstybių, siekiant kurti veiksmingas strategijas, padedančias sustabdyti Rusijos agresiją ir remti Ukrainos suverenumą; pabrėžti, kad Rusijos veikla teršia aplinką ir raginti tarptautinę bendruomenę imtis priemonių, siekiant užkirsti kelią tolesniam aplinkos naikinimui; skatinti visuomenės sąmoningumą ir dalyvavimą, kad žmonės prisijungtų prie paramos iniciatyvų ir prisidėtų prie taikos kūrimo‘, – savo pasisakyme pažymėjo A.Baravykas.