Europos Parlamentas oficialiai įsteigė Tarpgrupę tvarios gyvulininkystės klausimams, remiamą daugelio Europos Parlamento narių iš įvairių šalių ir pagrindinių politinių grupių. Susitarimas paremti šios tarpgrupės steigimą rodo aiškų pasiryžimą investuoti laiką ieškant būdų, kaip gyvulininkystės sistemas padaryti ekologiškesnes, socialiai ir ekonomiškai tvaresnes, užtikrinant maisto saugą, gyvūnų gerovę ir gyvybingas kaimo bendruomenes.
Ši tarpgrupė atliks pagrindinį vaidmenį mažinant atotrūkį tarp politikos formuotojų ir tikrovės, su kuria susiduria ūkininkai ir specialistai. Tai bus platforma aptarti praktinius sprendimus, skatinančius gyvulininkystės tvarumą visoje Europoje, ir padės užtikrinti, kad kaimo bendruomenės būtų išgirstos per politines diskusijas Briuselyje.
Europarlamentaras Benoit Cassart, tvirtas tarpgrupės steigimo šalininkas, sakė: „Realybė vietoje, kurią matau kiekvieną dieną, neatitinka to, kas dažnai girdima viešosiose institucijose, kurios dažnai yra orientuotos į miestus, miesto institucijas, kaip pavyzdžiui, Europos Parlamentas. Ši tarpgrupė turėtų įveikti atotrūkį tarp tikrovės ir politinius sprendimus priimančių asmenų. Gyvulininkystė yra didelis turtas Europos maisto autonomijai, todėl labai svarbu atgaivinti šį esminį sektorių taikant gerai informuotą politiką”.
Europos Parlamento narys AlexanderBernhuber, pagrindinis tarpgrupės įkūrimo iniciatorius pažymėjo, kad ši tarpgrupė buvo sukurta siekiant patenkinti poreikį laikytis holistinio požiūrio į tvarią gyvulininkystę, integruojant aplinkos, ekonominius ir gyvūnų gerovės aspektus. Šis sektorius susiduria su dideliais iššūkiais, įskaitant klimato kaitą ir vartotojų tvariai pagaminto maisto paklausą. Ši tarpgrupė gali padėti plėtoti politiką, kuri subalansuotų šiuos poreikius, kartu remdama ūkininkus.
Europarlamentarė Maria Grapini, aistringa tarpgrupės steigimo rėmėja, sakė: „Šia tarpgrupe siekiame palengvinti nuolatinį dialogą tarp Europos Parlamento, pramonės, gyvūnų gerovės organizacijų ir kompetentingų institucijų, kad būtų užtikrintas subalansuotas ir veiksmingas reguliavimas, remiantis sektoriaus konkurencingumą ir aplinkos apsaugą. už tvaresnį, efektyvesnį ir atsakingesnį gyvulininkystės sektorių”.
„European Livestock Voice“ partnerių asociacijos labai palankiai vertina šios grupės įkūrimą ir ateinančiais metais nori aktyviai dalyvauti Intergroup programoje. Padedami akademinės bendruomenės ir mokslininkų bei šios srities pilietinės visuomenės ekspertų, tikisi, kad galės pakeisti sprendimus priimančių asmenų nuomonę.
Ši tarpgrupė yra puiki platforma informuoti EP narius apie naujausius šios srities duomenis ir tyrimus.