Kviečiame ūkininkus dalyvauti konkurse „Baltiją tausojantis ūkininkas 2019”!

2019 – aisiais Pasaulio gamtos fondas kartu su partneriais jau 10-tąjį kartą kviečia Baltijos regiono žemdirbius dalyvauti Baltiją tausojančio ūkininko konkurse. Konkursu siekiama paviešinti ūkininkavimo būdus, mažinančius ūkiuose susidarančių maistinių medžiagų (azoto ir fosforo) patekimą į aplinką bei pagerbti ūkininkus, prisidedančius prie Baltijos jūros eutrofikacijos mažinimo.

Dalyvauti konkurse kviečiami tiek ekologiškai ūkininkaujantys, tiek tradiciniai ūkiai, nepriklausomai nuo jų dydžio ar vykdomos veiklos. Svarbiausia, jog konkurso dalyvio veikla ūkyje prisidėtų prie vandens taršos mažinimo arba kitais būdais mažintų neigiamą ūkio poveikį aplinkai, ypač – vandens ekosistemoms.

Konkursui tinkamų aplinką tausojančių ūkininkavimo priemonių spektras įvairus – nuo amoniako garavimo iš mėšlidžių mažinimo, iki biologinės įvairovės apsaugos. Šios priemonės gali būti tiek paties ūkininko sukurtos, tiek išbandytos ir pritaikytos plačiu mastu, taip pat novatoriški ūkininkavimo būdai, kuriuos plačiau pritaikyti galima ateityje. Teikti paraišką dalyvauti konkurse gali patys ūkininkai, taip pat konkurso dalyvius gali siūlyti šalies ūkininkų organizacijos.

Aplinkai draugiško ūkininkavimo pavyzdžių Lietuvoje netrūksta. Dalis ligšiolinių konkurso šalies nugalėtojų augina gyvulius, užsiima daržovių auginimu ir visa tai – derinant ūkininkavimą su aplinkos tausojimu. 2014 metų nugalėtoja ūkininkė Laura Mišeikienė ne tik ūkininkauja ekologiniame mėsinių galvijų ūkyje, bet  yra ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) viceprezidentė. Laura įkūrė ekologinį ūkį Panemunės užliejamose pievose, kuriose laisvai gavosi įvairūs mėsiniai galvijai. 2018 metų nugalėtoju tapo biodinaminis Vaivos ir Giedriaus Kosų ūkis „Miško sodai“, įsikūręs Žemaitijoje. Šie ūkininkai užsiima vaistažolių bei daržovių auginimu, pasitelkdami biodinaminės žemdirbystės principus, ne tik kasmet užaugina įspūdingą derlių, tačiau ir prisideda prie švarios aplinkos kūrimo. Ūkio, kuris jau 4 metus turi „Demeter“ sertifikatą šeimininkė V. Kuosienė teigia: „Man visuomet buvo svarbu, ką aš valgau, kad produktas būtų sveikas, teisingas. Todėl ūkyje kokybė mums svarbesnė už kiekybę“.

Gal jūsų, ar jūsų pažįstamų ūkis taps šių metų Lietuvos ar viso Baltijos regiono nugalėtoju? Daugiau informacijos ir dalyvio anketą rasite adresu https://www.baltijosukininkas.com/registracija.  Užpildę ją iki kovo 31 d. dalyvausite nacionaliniame konkurso etape ir galite laimėti 1000 EUR vertės piniginį prizą! Nacionalinis nugalėtojas atstovaus Lietuvą tarptautiniame konkurso etape, kuriame iš visų dalyvaujančių šalių bus išrinktas Baltijai draugiškiausias regiono ūkininkas 2019. Tarptautinis nugalėtojas laimės 10 000 EUR vertės piniginį prizą ir bus apdovanotas tarptautinės konferencijos metu.

Kilus klausimams kreipkitės į Lietuvos gamtos fondą:

Algirdo g. 22-3, Vilnius,

Tel. 8 5 23 10 700

El. p.: indre.c@glis.lt  arba adele.m@glis.lt

Lietuvos gamtos fondo informacija

Skip to content