LGVA lauko konferencija sukvietė bendraminčių būrį

Liepos 11 d. Plungės rajone į Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) organizuotą lauko konferenciją rinkosi asociacijos nariai su šeimomis, gausus būrys svečių ir rėmėjų, kuriuos pasitiko LGVA prezidentė Viktorija Švedienė ir direktorius dr. Edvardas Gedgaudas.    

Lauko konferencijoje apsilankęs Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkas Algis Baravykas pasidžiaugė, kad LGVA yra stipri ŽŪR organizacija, sutelkusi gausų būrį pieno ūkių šeimininkų. „Tokie susibūrimai kelia ūpą ir skatina optimizmą bei tikėjimą, kad sektorius yra išties perspektyvus. Noriu atkreipti dėmesį, kad per du dešimtmečius, kai Lietuva įstojo į ES, užaugo nauja ūkininkų ir kaimo plėtros dalyvių karta. Šiandien džiaugiamės narystės ES teikiamais privalumais. Džiugina ir tokie faktai, kaip pavyzdžiui, kad Lietuvos gyventojai iki 30-ies metų– laimingiausi pasaulyje. Šis faktas paskelbtas Jungtinių Tautų atliktame tyrime „Pasaulio laimės indeksas“ (World Happiness Report). Visiems LGVA nariams ir renginio dalyviams linkiu sėkmingų darbų ir gerų rezultatų“, – kalbėjo A.Baravykas.

Žemės ūkio rūmų padėkos raštais ir dovanomis apdovanoti:

Karina Balserytė-Jankauskienė, Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos narė, už visuomeninę veiklą ir pagalbą organizuojant LGVA vasaros konferenciją.

Gintaras Kascėnas, UAB „Litgenas“ direktorius, už paramą organizuojant LGVA renginį.

Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, už pagalbą organizuojant LGVA lauko konferenciją.

LGVA prezidentė Viktorija Švedienė sveikindama visus renginio dalyvius pasidžiaugė bendryste ir ūkininkų tarpusavio bendradarbiavimu. „Smagu, kad susirenkame su šeimomis – vaikais ir anūkais, bendraujame, dalinamės patirtimis, savo darbais ir bendrais rūpesčiais, diskutuojame dėl ateities perspektyvų. Jaunoji karta mato veiklos specifiką, savo ruožtu taip kuriamas ūkių veiklos tęstinumas“, – pažymėjo V.Švedienė.

„Čia susirenka specifinė publika – pieno gamintojai, paslaugų teikėjai, perdirbėjai. Lauko konferencija – ta erdvė, kurioje galima neskubant išsiaiškinti rūpimus klausimus. Tokios prabangos nėra per žemės ūkio, net ir gyvulių veislininkystės parodas, nes ten pieno gamyba yra tik viena iš daugelio temų. Pradžioje LGVA renginys buvo įdomus tik nedaugeliui rėmėjų, o dabar susidaręs jau gražus jų būrys, į jį įsiliejo jau ne viena pieno perdirbimo įmonė, rėmėjai. Formuojasi santykiai, kokie ir turėtų būti tarp gamintojų bei perdirbėjų, pamažu atsiranda bendras interesas. LGVA ilgalaikiai planai – padėti ūkininkams pagaminti kuo daugiau pieno, suaktyvinti prekybą veisliniais gyvuliais. Juk pigiausias būdas ūkiui pasididinti pajamas už pieną – didinti produktyvumą“, – kalbėjo dr. E.Gedgaudas.