Pagėgiškiai susipažino su bitininkystės aktualijomis ir perspektyvomis

2022 m. gegužės 15 d. Žemės ūkio rūmų konsultantė Gitana Šimkienė sukvietė ūkininkus ir kaimo gyventojus į informacinį renginį pas bitininką Sigitą Stonį.

„Susirinkome Mociškių polivarko ūkyje – ypatingoje vietoje ant Jūros upės kranto, Karšuvos girios pakraštyje, Mažosios Lietuvos širdy (Mociškių kaimas, Vilkyškių seniūnija, Pagėgių savivaldybė). Visus susirinkusius domino bitininkystės sektoriaus aktualijos ir perspektyvos ne tik šiais metais, bet ir naujuoju BŽŪP laikotarpiu 2023 – 2027 m. Taigi pasikalbėti, padiskutuoti ir paplanuoti ateitį tikrai pravartu. Smagu, kad savo rajone turime ne vieną darbštų bitininką. Šiandien, susirinkę pas Sigitą ne tik diskutuosime, bet ir dalinsimės patirtimis, geraisiais pavyzdžiais, aptarsime bitininkystės verslo perspektyvas, bitučių naudą žmogui ir visai žemei. Bus ir viktorinų, kuriose galėsime išbandyti savo žinias apie bites ir jų naudą, konkursų ir edukacijų”, – dalinasi renginio organizatorė Gitana Šimkienė.

Maždaug trečdalis žmonių suvartojamų maisto produktų gaminami iš augalų, kurie auga tik dėl to, kad yra apdulkinami vabzdžių. Medunešės bitės apdulkina iki 80 proc. augalų. Bitės apvaisina daugelį vaiskrūmių ir vaismedžių – tarp jų obelis, vyšnias, persikus, kivius, taip pat ir daugybę daržovių, įskaitant sojos pupas, agurkus, aguročius, brokolius, šparagus, salierus ir, kas svarbiausia, – javus. Be bičių greičiausiai tektų pamiršti apie daugelį skanių vaisių ir daržovių: šilauoges, avokadus, brokolio kopūstus, daugelį lapinių daržovių, agurkus, moliūgus bei daugelį kitų. Vieni pirmųjų išnyktų migdolų medžiai. Iš 100 pasėlių rūšių 70 proc. apdulkina bitės.

Miesto ekosistemoje bitės taip pat labai svarbios, kad išgyventų augalai – bitės juos apdulkina ir tik tada jie subrandina sėklas. Taigi miesto bitininkystė padeda kovoti su miesto tarša, nes gausesnis bičių kiekis užtikrina geresnę augalų vegetaciją, o ši – žalesnį miesto „rūbą“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content