Birželio 14 d. Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos nariai apsilankė Elektrėnų sav. ūkininkaujančių Ritos ir Gintaro Marcinkevičių ekologiniame ūkyje.
Rita ir Gintaras ūkininkauja jau 14 metų. 150 ha ūkyje ūkininkai augina ne tik grūdines kultūras, bet ir avis, triušius, raguotuosius danielius, įvairiaspalvius paukščius – povus, vištas.
Pagrindinė ūkio veikla – ekologinė augalininkystė, kuria verčiamasi nuo pat ūkio įkūrimo pradžios. Ūkininkai ypač daug dėmesio skiria sveiko, natūralaus ir neteršiančio aplinkos produkto gamybai – ekologija jau tapo gyvenimo būdu.
Žemės, kuriose ūkininkauja Rita ir Gintaras Marcinkevičiai nėra itin derlingos, sklypai taip pat išsidėstę ne itin patogiai – kelių kilometrų spinduliu po gabalėlį aplink sodybą.
Rita ir Gintaras Marcinkevičiai savo ūkio patirtimi mielai dalinasi ne tik su užsienio ūkininkų svečių grupėmis, bet ir su lietuvaičiais. Be to, ūkininkai ūkyje mielai priima vaikus, jaunimą ir praveda edukacines programas.
Elektrėnų savivaldybėje ūkininkauja 1400 ūkininkų. Apie 50 ūkių yra didesni nei 50 ha, kiti – 8-10 ha dydžio – vadinamieji smulkūs ir vidutiniai ūkiai. Apie 60 ūkių ūkininkauja ekologiškai.
Po pažintinės ekskursijos ūkyje, Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos, kuriai vadovauja Kamal Zulfijev, nariai susitiko su Vynuogininkų asociacijos pirmininkų Steponu Puipa ir Trakų rajono žemdirbių asociacijos nariais bei Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorėmis Trakų rajone Janina Maldeikiene ir Šalčininkų rajono savivaldos organizatore Marija Liplianskaja. Ūkininkai kalbėjosi apie šiandienos aktualijas – apie beveik 2 mėnesius besitęsiančią sausrą. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, stichinės sausros rodikliai birželio 8 d. pasiekti Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Trakų rajono ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose.
Sausringas laikotarpis kaip pavojingas meteorologinis reiškinys pasiektas Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, o artimiausiomis dienomis, jei nepalis, bus pasiektas ir Varėnos, Vilniaus, Šalčininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Birštono, Druskininkų, Jurbarko, Kazlų Rūdos ir Kupiškio rajonuose.
Lietuvoje sausra vertinama pagal Selianinovo hidroterminį koeficientą: tai kritulių kiekio ir oro temperatūros sumų santykis per 30 dienų, kai vidutinė paros oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių. Jeigu šis rodiklis 15–30 dienų nenutrūkstamai išsilaiko žemiau 0,5, yra pasiekiamas sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu.