ŽŪR priesalyje veikia menininkės K.Čivilytės paroda

2023 m. gegužės 22 d. Lietuvos ūkininkių draugijos (LŪD) iniciatyva Žemės ūkio rūmų priesalyje atidaryta Kristinos Čivilytės personalinė tapybos paroda „Amuletai”.

Paveiksluose vaizduojami senieji simboliai, archetipai, pirminiai elementai, natūralios gamtinės medžiagos – tai grįžimas prie šaknų, galintis padėti rasti kelią į gyvą tikrovę. Gyvename pasaulyje, apsuptame technologijų. Grįžimas į natūralią gamtą man yra atskaitos taškas, atskiriant tikrovę nuo iliuzinio pasaulio. Nors kartais ieškojimai primena klaidžiojimą miške. Paslaptingai sklindanti šviesa paveiksluose pabrėžia realybės sąlygiškumą. O gal ir pati realybė – kaip sapnas, irgi mūsų vaizduotės svajonė?”, – sako K.Čivilytė.

Paroda veiks iki 2023 m. liepos 19 d.

Parodą galima aplankyti darbo dienomis: I-IV  10-17 val., V- dienais 10-16:30 val.

Parodos kuratorė LŪD narė Edita Servetkaitė-Rimkienė.

***

Amuletas (lot. amuletum – tai, kas kas nešiojama ant savęs) – nedidelis prie kūno laikomas daiktas, tariamai turintis magiškos galios, galintis apsaugoti nuo nelaimių ar kitokio blogio: gina savininką nuo piktųjų jėgų, nuveja bėdą, apsaugo nuo nesėkmių, ligų, piktos lemties, blogo žmogaus, negeros akies, perspėja apie nelaimę.

Parodoje „AMULETAI“ meno keliu susieju civilizaciją, gamtą ir kultūrą. Amuletų simbolius pasitelkiu, ieškodama kažko pastovaus šiame neramiame pasaulyje, kai ieškome apsaugos nuo amžino skubėjimo. Kuriu paveikslus, akcentuodama gilesnį žvilgsnis į gamtos jėgas, taip pat ekologinį aspektą.

Paveikslus kuriu naudodama specialią vaško techniką, natūralias gamtos medžiagas (linas, drobė, bičių vaškas, šakos ir pan.). Tapau aliejumi, vašku, spec. technika, ant drobės, lino iš natūralių medžiagų, bei jų vaizdinių, akcentuojant pradinius gamtos elementus Svarbūs ritmai, ritualai, atsikartojimai, ciklai. Parodoje keliu egzistencinius klausimus: kas yra tikrovė, koks yra pasaulis, kuriame gyvename, ar mes tik marionetės gyvenimo teatre, ar realybę kuriame patys, o gal tai paralelinių realybių tinklas, egzistuojančios įvairios realybės? Per metaforinius senovės amuletų simbolius, miško, korio vaizdinius ieškau atsakymo: kas yra tikra? Paveiksluose atskleidžiu gamtos ir civilizacijos sąveikas. Potėpiai minkšti, sukuriama mistinė atmosfera. Paveiksluose iškyla senieji simboliai, archetipai, pirminiai elementai, natūralios gamtinės medžiagos – tai grįžimas prie šaknų, galintis padėti rasti kelią į gyvą tikrovę. Grįžimas į natūralią gamtą yra atskaitos taškas, atskiriant tikrovę nuo iliuzinio pasaulio. Nors kartais ieškojimai primena klaidžiojimą miške. Paslaptingai sklindanti šviesa paveiksluose pabrėžia realybės sąlygiškumą. O gal ir pati realybė – kaip sapnas, irgi mūsų vaizduotės svajonė? Per meną, žvelgiant į kūrinius šioje parodoje provokuoju susimąstyti: kas yra už matomos realybės?

Esu baigusi Vilniaus dailės akademijos Tapybos magistrantūrą, nuo 2021 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2013 m. aktyviai dalyvauju parodinėje veikloje, kūrybą pristatau personalinėse ir grupinėse parodose, surengiau 26 personalines parodas, dalyvavau 35 jungtinėse parodose. 2018 m. lapkritį dalyvavau tarptautiniame menininkų simpoziume Pilanyje, Indijoje, 2019 m.- jungtinėje parodoje Atėnuose, Graikijoje. 2022 m. rugsėjį – tarptautinėje akvarelės bienalėje „Baltijos tiltai“.

Kristina Čivilytė

Paveikslus galima įsigyti. Tel. : 868223472

kristgon@yahoo.com

www.krisart.lt

www.facebook.com/krisart.lt